Potencial reke Krke za razvoj rekreativnih dejavnosti

Tanja Mrak (2016) Potencial reke Krke za razvoj rekreativnih dejavnosti. Diplomska naloga.

[img]
Predogled
PDF
Prenos (12Mb)
    [img]
    Predogled
    PDF
    Prenos (430Kb)

      Povzetek

      Reka Krka je ena najzanimivejših kraških rek in ima zaradi svoje izjemne naravne lepote velik turistični in rekreativni potencial. Na reki so številni jezovi in značilni lehnjakovi pragovi, ki ji dajejo prav poseben pečat. Krka je namreč edina slovenska reka, ki ustvarja v strugi lehnjak. V preteklosti je bila reka Krka precej bolj izkoriščena za vodnogospodarske dejavnosti, saj so tu delovali številni mlini in žage. Danes so zato tu številni jezovi, ki pa večinoma niso več v uporabi za vodnogospodarske dejavnosti, razen nekaj izjem, kjer še vedno obratujejo mlini in male hidroelektrarne. V diplomskem delu so podrobneje predstavljeni vsi jezovi, ki so v dobrem stanju, v nekoliko slabšem stanju pa so njihovi obvodni objekti, saj so po večini zapuščeni. Jezovi so vrisani tudi v vzdolžnem profilu reke Krke. Danes imajo jezovi pomembnejšo rekreacijsko vlogo. Na reki Krki je priljubljena oblika rekreacije čolnarjenje, v zgornjem delu reke predvsem kajakaštvo in rafting, v spodnjem delu pa vožnja s kanuji in supi. O rekreaciji in turizmu v dolini reke Krke sem z vprašalnikom povprašala tudi prebivalce, ki tukaj živijo. Vprašalnik je sestavljen iz osmih vprašanj, ki sem jih prikazala z grafikoni. Predstavila sem tudi ponudnike čolnarjenja in ostalih rekreativnih dejavnosti na reki Krki ter vstopno – izstopna mesta, ki so za njih in za uporabnike športnih aktivnosti pomembna.

      Vrsta dela: Visokošolsko delo (Diplomska naloga)
      Ključne besede: reka Krka, jezovi na reki Krki, vzdolžni profil, rekreacija, anketa – rekreacija in turizem v dolini reke Krke
      Število strani: 82
      Obseg in dodatki: 82 str., 12 pregl., 19 graf., 42 sl., 2 pril.
      Jezik vsebine: slovenščina
      Mentor / Somentorji:
      Ime in priimekIDFunkcija
      prof. dr. Mitja Brilly11Mentor
      pred. mag. Aleš Golja32Somentor
      Datum in ura zagovora: 14 september 2016
      Povezava na COBISS: http://www.cobiss.si/scripts/cobiss?command=search&base=50057&select=(ID=7749473)
      Ustanova: Univerza v Ljubljani
      Fakulteta: Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo
      Katedre: Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo > Oddelek za okoljsko gradbeništvo > Katedra za splošno hidrotehniko (KSH)
      ID vnosa: 5813
      URI: http://drugg.fgg.uni-lj.si/id/eprint/5813

      Akcije (potrebna je prijava)

      Pregled vnosa

      Prenosi dokumenta

      Še več statistike za to delo...