Tehnologije vgradnje in rehabilitacije vodovodnih cevi

Tanja Tofil (2016) Tehnologije vgradnje in rehabilitacije vodovodnih cevi. Magistrsko delo.

[img] PDF
Prenos (5Mb)
    [img] Arhiv (ZIP)
    Prenos (10Mb)

      Povzetek

      Možnost uporabe tehnologij brez izkopa je v Sloveniji še relativno neraziskano področje, dočim je njihova uporaba v tujini že stalna praksa. Magistrsko delo nudi vpogled v možnosti uporabe tehnologij brez izkopa na področju vgradnje ter rehabilitacije vodovodnih cevi v Sloveniji. V prvem delu magistrskega dela smo se osredotočili na slovensko in nizozemsko zakonodajo ter pristope na področju vodooskrbe ter tehnologij brez izkopa. Za boljše razumevanje stanja smo se dotaknili tudi tehničnega stanja vodovodnih sistemov obeh držav. V drugem delu magistrske naloge je bil narejena klasifikacija tehnologij vgradnje brez izkopa, kot alternative tradicionalni vgradnji z izkopom jarkov. Prav tako je bil narejen pregled tehnologij rehabilitacije vodovodnih cevi. K rehabilitaciji smo prišteli čiščenje vodovodnih cevi, njihove lokalne popravke, obnovo ter zamenjavo. Hkrati smo izdelali tudi medsebojno primerjava tehnologij rehabilitacije. Predstavili smo shematske prikaze odločanja o rehabilitaciji vodovodnih cevi in v tretjem delu magistrskega dela prikazali njihovo uporabo na štirih različnih vodovodnih odsekih na različnih lokacijah.

      Vrsta dela: Visokošolsko delo (Magistrsko delo)
      Ključne besede: vodovodne cevi, vgradnja, rehabilitacija, čiščenje, popravki, obnova, zamenjava, tehnologije brez izkopa, slovenska vodooskrba, nizozemska vodooskrba
      Število strani: 108
      Obseg in dodatki: 108 str., 7 pregl., 69 sl., 11 pril.
      Jezik vsebine: slovenščina
      Mentor / Somentorji:
      Ime in priimekIDFunkcija
      prof. dr. Franc Steinman122Mentor
      asist. dr. Daniel Kozelj456Somentor
      Datum in ura zagovora: 05 september 2016
      Povezava na COBISS: http://www.cobiss.si/scripts/cobiss?command=search&base=50057&select=(ID=)
      Ustanova: Univerza v Ljubljani
      Fakulteta: Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo
      Katedre: Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo > Oddelek za okoljsko gradbeništvo > Inštitut za zdravstveno hidrotehniko (IZH)
      Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo > Oddelek za okoljsko gradbeništvo > Katedra za mehaniko tekočin z laboratorijem (KMTek)
      ID vnosa: 5718
      URI: http://drugg.fgg.uni-lj.si/id/eprint/5718

      Akcije (potrebna je prijava)

      Pregled vnosa

      Prenosi dokumenta

      Še več statistike za to delo...