Analiza stanja veza 7 v Luki Koper s študijo možnosti poglobitve morskega dna

Marko Andrejašič (2014) Analiza stanja veza 7 v Luki Koper s študijo možnosti poglobitve morskega dna. Diplomska naloga.

[img]
Predogled
PDF
Prenos (5Mb)

    Povzetek

    Luka Koper se razvija že vse od leta 1957. Zaradi potrebe po konkurenčnosti konstantno teži k širjenju in optimizaciji obstoječe infrastrukture. Tudi sedaj, ko se pričakuje izgradnja tretjega pomola, je potrebno poskrbeti, da se bo tovor nemoteno pretovarjal na obstoječih pomolih. Ob prihodu novih ladij post-panamax generacije z globljim ugrezom, se je pojavila potreba po poglobitvi dna na kontejnerskemu terminalu iz 12 m na 15 m. Poglobitev morskega dna v bližini obalne konstrukcije ima nanjo tudi negativne vplive, ki jih je potrebno raziskati. V tej diplomski nalogi so predstavljeni različni načini 2D modeliranja obalne konstrukcije. Posebej natančno so obravnavani novi elementi v programu Plaxis, poimenovani »Embedded pile row« (EPR). Ob uporabi klasičnih linijskih končnih elementov se v 2D modelih zgodi, da se v točkah navideznega križanja vertikalnih in poševnih elementov notranje sile prenašajo kot posledica navideznega stika kolov. Z uporabo EPR elementov teh težav ni. Poleg tega so zelo primerni za modeliranje kolov, saj nam omogočajo natančno določitev poteka nosilnosti po plašču in pod nogo kola. Obnašanje EPR elementov je v prvem delu diplomske naloge primerjano z rezultati statičnega obremenilnega testa, ki je bil izveden v Luki Koper. Hkrati so bili analizirani tudi vplivi parametrov, ki jih moramo določiti pri uporabi EPR elementov. V drugem delu naloge so spoznanja iz prvega dela uporabljena na primeru analize poglobitve morskega dna iz 12 m na 15 m. V nadaljevanju je model z uporabo EPR elementov primerjan z modeliranjem kolov z linijskimi elementi in z modelom modeliranem v programu Phase 2.0.

    Vrsta dela: Visokošolsko delo (Diplomska naloga)
    Ključne besede: poglobitev, koli, globoko temeljenje, Embedded pile row, Plaxis, obalna konstrukcija, Luka Koper
    Število strani: 110
    Obseg in dodatki: 110 str., 17 pregl., 112 sl.
    Jezik vsebine: slovenščina
    Mentor / Somentorji:
    Ime in priimekIDFunkcija
    izr. prof. dr. Janko Logar67Mentor
    Datum in ura zagovora: 05 marec 2014
    Povezava na COBISS: http://www.cobiss.si/scripts/cobiss?command=search&base=50057&select=(ID=6511713)
    Ustanova: Univerza v Ljubljani
    Fakulteta: Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo
    Katedre: Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo > Oddelek za gradbeništvo > Katedra za mehaniko tal z laboratorijem (KMTal)
    ID vnosa: 4680
    URI: http://drugg.fgg.uni-lj.si/id/eprint/4680

    Akcije (potrebna je prijava)

    Pregled vnosa

    Prenosi dokumenta

    Še več statistike za to delo...