Geostatična analiza gradbene jame Zeleni park v Kopru ob upoštevanju togosti tal pri majhnih deformacijah

Tine Ferk (2013) Geostatična analiza gradbene jame Zeleni park v Kopru ob upoštevanju togosti tal pri majhnih deformacijah. Diplomska naloga.

[img]
Predogled
PDF
Prenos (4Mb)

    Povzetek

    Predmet diplomske naloge je geostatična analiza zaščite globoke gradbene jame za objekt Zeleni park v Kopru. Gre za zahtevno gradbeno jamo v morskih sedimentih. Zaradi zahtevnih geotehničnih pogojev je bila za gradnjo objekta in varovanje gradbene jame uporabljena metoda gradnje od zgoraj navzdol s sprotnim razpiranjem armiranobetonske (AB) diafragme s kletnimi ploščami objekta („top-down“ metoda). Tak način gradnje zahteva geotehnični izračun zaščite gradbene jame ob upoštevanju faznosti gradnje. Cilj diplomske naloge je izvrednotenje geotehničnih raziskav, izdelava geostatičnih analiz zaščite gradbene jame, ob upoštevanju različnih materialnih modelov za zemljine v nedreniranih, delno dreniranih in dreniranih pogojih in primerjava rezultatov. V nalogi so uvodoma podani podatki o lokaciji in sestavi tal. Povzete so geotehnične raziskave in pojasnjena tehnologija izvedbe zaščite gradbene jame. V nadaljevanju so predstavljeni primerjalni izračuni zaščite gradbene jame z AB diafragmo, ki so narejeni z uporabo dveh različnih materialnih modelov za zemljine z izotropnim utrjevanjem in sicer z modelom » Hardening soil model« (HS) in »Hardening Soil model with small-strain stiffness« (HSS), ki dodatno upošteva togost tal pri majhnih deformacijah. Za vsak model so izračunane maksimalne osne sile v razpornih ploščah in maksimalne vrednosti prečnih sil in upogibnih momentov v diafragmi ter pomiki diafragme. Za vse analize smo izvršili dimenzioniranje diafragme. Iz rezultatov geotehničnih analiz je razvidno, da je pri izračunih gradbenih jam smiselna uporaba modela HSS, ki upošteva togost tal pri majhnih deformacijah. Računski premiki zaščitne konstrukcije in zaledja so zaradi upoštevanja tal pri majhnih deformacijah bolj realni (manjši), nekoliko manjše pa so tudi obremenitve v AB diafragmi in v razporah.

    Vrsta dela: Visokošolsko delo (Diplomska naloga)
    Ključne besede: Gradbena jama Zeleni park II, geotehnične raziskave, armiranobetonska diafragma, nelinearen materialni model za zemljine, HS model, HSS model, dimenzioniranje, Plaxis
    Število strani: 69
    Obseg in dodatki: 69 str., 26 pregl., 55 sl., 60 en.
    Jezik vsebine: slovenščina
    Mentor / Somentorji:
    Ime in priimekIDFunkcija
    doc. dr. Boštjan Pulko170Mentor
    Datum in ura zagovora: 29 november 2013
    Povezava na COBISS: http://www.cobiss.si/scripts/cobiss?command=search&base=50057&select=(ID=6447969)
    Ustanova: Univerza v Ljubljani
    Fakulteta: Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo
    Katedre: Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo > Oddelek za gradbeništvo > Katedra za mehaniko tal z laboratorijem (KMTal)
    ID vnosa: 4517
    URI: http://drugg.fgg.uni-lj.si/id/eprint/4517

    Akcije (potrebna je prijava)

    Pregled vnosa

    Prenosi dokumenta

    Še več statistike za to delo...