Osnutek smernice za projektiranje rastlinskih čistilnih naprav v Sloveniji na osnovi primerjave praks v Evropi

Tanja Hrast (2012) Osnutek smernice za projektiranje rastlinskih čistilnih naprav v Sloveniji na osnovi primerjave praks v Evropi. Diplomska naloga.

[img]
Predogled
PDF
Prenos (2406Kb)

    Povzetek

    Rastlinske čistilne naprave (RČN) so umetno zasnovan sistem s primarno funkcijo čiščenja odpadnih voda. Pri učinkovitem čiščenju RČN posnemajo samočistilno sposobnost narave tako, da gre za poceni in preproste sisteme. RČN kot obstoječ sistem ne predstavlja večjega gradbenega posega in sistem kot tak skrbi za neokrnjen izgled naravnega okolja. Ti sistemi postajajo prepoznavni po vsej Evropi. Ker je evropsko območje v geografskem, geološkem in podnebnem smislu zelo raznoliko, se temu primerno prilagaja tudi načrtovanje sistemov, saj je potrebno upoštevati dejavnike okolja. V diplomski nalogi sem RČN predstavila v splošnem in smernice RČN v treh posameznih državah. To so Danska, Avstrija in Italija. Primerjala sem obstoječe sisteme iz teh treh držav ter Slovenije. Opredelila sem se na sisteme s horizontalnim in z vertikalnim tokom vode, ki so dimenzionirane za čiščenje komunalne odpadne vode. Glede na izkušnje Danske, Avstrije in Italije sem predpostavila smernice, ki veljajo za slovensko območje. Pri analizi podatkov sem ugotovila odstopanja med državami, ki so razlog dejavnikov okolja in smernic predpostavljenih v posamezni državi. IV Hrast, T. 2012. Osnutek smernice za projektiranje...primerjave praks v Evropi. Dipl. Nal. - UNI. Ljubljana, UL FGG, Študij vodarstva in komunalnega inženirstva.

    Vrsta dela: Visokošolsko delo (Diplomska naloga)
    Ključne besede: rastlinska čistilna naprava, načrtovanje rastlinskih čistilnih naprav, smernice, Danska, Italija, Avstrija, Slovenija
    Število strani: 76
    Obseg in dodatki: 76 str., 23 pregl., 35 sl., 12 en.
    Jezik vsebine: slovenščina
    Mentor / Somentorji:
    Ime in priimekIDFunkcija
    prof. dr. Boris Kompare55Mentor
    doc. dr. Tjaša Griessler Bulc561Somentor
    Datum in ura zagovora: 30 oktober 2012
    Povezava na COBISS: http://www.cobiss.si/scripts/cobiss?command=search&base=50057&select=(ID=6047329)
    Ustanova: Univerza v Ljubljani
    Fakulteta: Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo
    Katedre: Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo > Oddelek za okoljsko gradbeništvo > Inštitut za zdravstveno hidrotehniko (IZH)
    ID vnosa: 4008
    URI: http://drugg.fgg.uni-lj.si/id/eprint/4008

    Akcije (potrebna je prijava)

    Pregled vnosa

    Prenosi dokumenta

    Še več statistike za to delo...