Požarne krivulje in temperaturni profili AB prečnih prerezov

Anže Egart (2012) Požarne krivulje in temperaturni profili AB prečnih prerezov. Diplomska naloga.

[img]
Predogled
PDF
Prenos (2823Kb)

    Povzetek

    V diplomski nalogi predstavimo različne požarne krivulje. To so poenostavljene metode za opisovanje jakosti požara in podajajo spreminjanje temperature plinov v okolici elementa kot funkcijo časa. Ločimo nominalne in modelirane požarne krivulje. Nominalne požarne krivulje predstavljajo polno razvit požar v požarnem sektorju. Nekaj teh krivulj je podanih tudi v standardu SIST EN 1991-1-2, kot na primer standardna krivulja temperatura-čas. Modelirane požarne krivulje so poenostavljeni modeli naravnih požarov, ki temeljijo na specifičnih fizikalnih parametrih z omejeno možnostjo uporabe. Standard SIST EN 1991-1-2 podaja parametrično krivuljo temperatura-čas. Za izbrane požarne krivulje opravimo toplotno analizo, to pomeni, da določimo časovno razporeditev temperatur po AB prečnem prerezu. Prevajanje toplote po AB prerezu opišemo s parcialno diferencialno enačbo prvega reda, prehod toplote skozi zunanje površine zaradi konvekcije in radiacije pa upoštevamo z ustreznimi robnimi pogoji. Sistem rešimo z metodo končni elementov. V parametrični študiji analiziramo vpliv velikost in oblike prečnega prereza na časovno razporeditev temperatur in sicer pri uporabi različnih požarnih krivulj. Za obravnavane AB prečne prereze prikazujemo tudi temperaturne profile za naslednje karakteristične čase: t=30, 60 in 90 min.

    Vrsta dela: Visokošolsko delo (Diplomska naloga)
    Ključne besede: požarne krivulje, temperaturni profili, standardna požarna krivulja, parametrična požarna krivulja, temperaturna analiza
    Število strani: 35
    Obseg in dodatki: 35 str., 16 preg., 30 sl., 40 en.
    Jezik vsebine: slovenščina
    Mentor / Somentorji:
    Ime in priimekIDFunkcija
    doc. dr. Sebastjan Bratina242Mentor
    doc. dr. Tomaž Hozjan559Somentor
    Datum in ura zagovora: 21 september 2012
    Povezava na COBISS: http://www.cobiss.si/scripts/cobiss?command=search&base=50057&select=(ID=5986657)
    Ustanova: Univerza v Ljubljani
    Fakulteta: Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo
    Katedre: Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo > Oddelek za gradbeništvo > Katedra za masivne in lesene konstrukcije (KMLK)
    Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo > Oddelek za gradbeništvo > Katedra za mehaniko (KM)
    ID vnosa: 3934
    URI: http://drugg.fgg.uni-lj.si/id/eprint/3934

    Akcije (potrebna je prijava)

    Pregled vnosa

    Prenosi dokumenta

    Še več statistike za to delo...