Primerjava statičnega in dinamičnega obremenilnega preizkusa testnega pilota v barjanskih tleh

Miha Erbežnik (2012) Primerjava statičnega in dinamičnega obremenilnega preizkusa testnega pilota v barjanskih tleh. Diplomska naloga.

[img]
Predogled
PDF
Prenos (4Mb)

    Povzetek

    Gradnja objektov se je v zadnjem desetletju izrazito povečala na območjih slabih temeljnih tal in s tem so se povečale potrebe po gradnji pilotov. Kakovost izvedbe pilotov je potrebno v skladu s standardi preverjati, za kar se uporablja preizkus zveznosti, pri zahtevnejših objektih pa je potrebno preveriti tudi nosilnost z uporabo statičnega ali dinamičnega obremenilnega testa. Izvedba testov in analiza rezultatov se med seboj zelo razlikujeta, a v splošnem velja, da je rezultat statičnega obremenilnega testa bolj zanesljiv, medtem ko je dinamični obremenilni test cenejši in bistveno hitrejši. V diplomski nalogi smo predstavili razlike med obema testoma ter rezultate obeh testov na testnem pilotu, zgrajenem v slabih barjanskih tleh. Ker temeljna tla bistveno vplivajo na nosilnost, smo temeljna tla primerno raziskali in na podlagi dobljenih karakteristik zemljine izračunali računsko nosilnost testnega pilota. V nadaljevanju smo podrobno predstavili oba obremenilna testa, tako izvedbo meritev, kakor tudi analizo le-teh. Rezultate meritev smo podrobno analizirali in jih prikazali s krivuljo v grafu obtežba - pomik. Iz rezultatov smo podali ugotovitve in zaključke o razlikah obeh obremenilnih testov, ugotovljenih na primerjavi rezultatov.

    Vrsta dela: Visokošolsko delo (Diplomska naloga)
    Ključne besede: Dilatometer, statični obremenilni test, dinamični obremenilni test PDA, CAPWAP, mejna nosilnost pilota
    Število strani: 102
    Obseg in dodatki: 102 str., 19 pregl., 38 sl., 5 graf., 83 en.
    Jezik vsebine: slovenščina
    Mentor / Somentorji:
    Ime in priimekIDFunkcija
    izr. prof. dr. Janko Logar67Mentor
    Povezava na COBISS: http://www.cobiss.si/scripts/cobiss?command=search&base=50057&select=(ID=5793889)
    Ustanova: Univerza v Ljubljani
    Fakulteta: Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo
    Katedre: Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo > Oddelek za gradbeništvo > Katedra za mehaniko tal z laboratorijem (KMTal)
    ID vnosa: 3737
    URI: http://drugg.fgg.uni-lj.si/id/eprint/3737

    Akcije (potrebna je prijava)

    Pregled vnosa

    Prenosi dokumenta

    Še več statistike za to delo...