Integralni sistemi za ravnanje z odpadki v Obalni regiji in možnosti njihove predelave

Črt Pečar (2011) Integralni sistemi za ravnanje z odpadki v Obalni regiji in možnosti njihove predelave. Diplomska naloga.

[img]
Predogled
PDF
Prenos (4Mb)

    Povzetek

    Današnji svet, v katerem živimo, temelji na potrošništvu, kjer vsakodnevne življenjsko potrebne dobrine za seboj puščajo velike količine odpadkov. Če bi vse nastale odpadke zgolj odlagali na odlagališča, bi bila ta že v nekaj letih polna in bi nato iskali vedno nove lokacije za odlaganje odpadkov. Prav zato se je potrebno zateči k trajnostnim sistemom ravnanja z odpadki, ki zagotavljajo reciklažo večjega dela zbranih komunalnih odpadkov ter njihovo ponovno uporabo. Tudi preostalemu deležu nerecikliranih odpadkov je potrebno nenehno zmanjševati njihovo količino, volumen in nevarnost, ter tako povečati življenjsko dobo odlagališč. Med temi številnimi sistemi je tudi integralni sistem za ravnanje z odpadki, ki zagovarja razvoj in izvajanje sistema za ravnanje z odpadki, znižanje stroškov in stopnje tveganja odpadkov, njihovo sortiranje in ponovno uporabo ter zaščito okolja in človekovega zdravja. V diplomski nalogi bo obravnavan integralni sistem za ravnanje z odpadki v Obalni regiji, upoštevajoč zakone in pravilnike s tega področja, obstoječe stanje v Sloveniji in v izbrani regiji, zbrane količine odpadkov, učinkovitost zbiranja oz. sortiranja in obstoječe ravnanje z odpadki. V samem zaključku je prikazana idejna rešitev RCERO Obalne regije v Kopru z odlagališčem Tinjan ter - alternativno - CERO Notranjske, Krasa in Istre v Logatcu. Izbrani projekt bo tisti, ki bo imel najnižje stroške obdelave na tono odpadka.

    Vrsta dela: Visokošolsko delo (Diplomska naloga)
    Ključne besede: Analiza nastajanja in ravnanja z odpadki, integralni sistemi za ravnanje z odpadki, Obalna regija, komunalni odpadki, industrijski odpadki, RCERO Obalne regije, CERO NIK
    Število strani: 101
    Obseg in dodatki: 101 str., 42 pregl., 27 sl., 17 graf.
    Jezik vsebine: slovenščina
    Mentor / Somentorji:
    Ime in priimekIDFunkcija
    izr. prof. dr. Viktor Grilc36Mentor
    Povezava na COBISS: http://www.cobiss.si/scripts/cobiss?command=search&base=50057&select=(ID=5540193)
    Ustanova: Univerza v Ljubljani
    Fakulteta: Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo
    ID vnosa: 1801
    URI: http://drugg.fgg.uni-lj.si/id/eprint/1801

    Akcije (potrebna je prijava)

    Pregled vnosa

    Prenosi dokumenta

    Še več statistike za to delo...